Layout
Facebook
Fryzura na kryzys?
21.01.13

Politycy od miesięcy (a nawet od lat…) ostrzegają przed nadciągającym kryzysem. Dane makro niepokoją, a wskaźniki nie pozwalają zasnąć. Jak w takiej atmosferze nie wpaść w zbiorową czy choćby indywidualną histerię?

A może nowa fryzura?

Czy to dobra recepta na kryzys?

Pewnie nie uleczy gospodarki, ale czy nie warto poczuć się lepiej? Kierujmy nasze myśli ku jaśniejszej stronie życia, patrzmy w stronę słońca. Piękne włosy dają nam poczucie spełnienia, co w konsekwencji daje nam siłę do walki z przeciwnościami losu. Nasz umysł staje się lekki a nasze „JA” pięknieje. Nowa, piękna i modna fryzura podnosi poczucie własnej wartości, dodaje pewności siebie.

Sposób na piękną fryzurę?

Najlepszym sposobem jest znalezienie tego co dla nas dobre w sposób unikalny. Są jednak wskazówki warte uwzględnienia. Na poziomie stylizacji, zdecydowanie preferowany dla okresu jesienno-zimowego jest styl retro, czyli lekkie fale z bocznym przedziałkiem w stylu lat 40-stych. Alternatywny hit sezonu to warkocze: małe, duże, lekko rozwichrzone lub precyzyjnie uplecione (wszystkie warianty dozwolone). A jaką wybrać wersję idealną  dla siebie? Podkreślmy rysy twarzy, wyeksponujmy to, co najpiękniejsze.

A jak to wykonać? Idealnym narzędziem do tego będą kosmetyki z serii Loton Professional® - to profesjonalna stylizacja i ochrona włosów bez wychodzenia z domu!

styl retro, czyli lekkie fale z bocznym przedziałkiem
opartym na fascynacji lat 30’ tych i 40’ tych

Wyjątkową ikoną w świecie oryginalnych fryzur i makijażu pochodzącą z fascynacji kinem lat trzydziestych i czterdziestych oraz klasycznego stylu retro jest Dita von Teese. Jeśli komuś spodoba się jej fryzura i zechce ulec tej samej fascynacji to zapraszamy do jej wykonania krok po kroku...

 1. Na początek należy użyć preparatu Volume-Spray zwiększające objętość włosów z serii LOTON Professional® - spryskać i rozprowadzić po włosach.
 2. Teraz zrobić przedziałek – najlepiej mocno z boku głowy.
 3. Włosy ze strony gdzie jest ich nieco mniej od razu należy podpiąć, aby nie przeszkadzały (pierwsza strefa) przy dalszych czynnościach a z drugiego boku (druga strefa) należy oddzielić część tylną (trzecia strefa) którą należy związać aby również i ta część nie przeszkadzała. Dzieki takiemu zabiegowi zostały utworzone trzy strefy podziału włosów.
 4. Teraz trzeba będzie użyć grubej lokówki lub suszarko-lokówki.
 5. Przed kręceniem włosów warto zabezpieczyć włosy przed wysoką temperaturą aby nie uległy zniszczeniu.  Zalecamy wykorzystać Termo-Spray do stylizacji włosów z serii LOTON Professional® nawilżając już poszczególne pasma włosów, które będziemy w danym momencie nakręcać na lokówkę. Dodatkowo kosmetyk ten ułatwi nam stylizację. Zaczynamy od pojedynczych małych pasm - najlepiej od góry głowy (z tej części włosów nad czołem, który nie zostały spięte ani związane).  Trzeba przytrzymać lokówkę z obrabianym pasmem włosów dłuższą chwilę aby uzyskać doskonały skręt. Każde nakręcone już pasemko przypiąć spinką aż do jego wystygnięcia w celu utrwalenia skrętu.
 6. Kiedy zostanie zakończone nakręcanie włosów z pierwszej strefy podziału włosów – trzeba będzie przejść do drugiej i zrobić to dokładnie tak samo. Na samym końcu nakręcimy włosy, które początkowo zostały podpięte z tyłu czyli te z trzeciej strefy.
 7. Gdy ta stylizacja loków będzie już w pełni gotowa i gdy włosy nie będą już gorące trzeba odpiąć spinki z loków, które je przytrzymywały.
 8. Teraz trochę bardziej skomplikowane zadanie:
  Pierwsza strefa podziału
  - włosy które zostały w pierwszej kolejności nakręcone (tam gdzie było więcej włosów) trzeba podzielić na części: przednią (tuz nad czołem), tylną (zaraz za ta przednią) i boczną (pejs). Tą tylnią część należy rozczesać a następnie natapirować i delikatnie wygładzić kierując je do tyłu. Całe natapirowane pasmo loków aby utrzymać je w odpowiedniej pozycji musimy umocować je za pomocą spinki w taki sposób aby był uniesiony lekko do góry. Uzyskujemy dzięki temu efekt gładkiego loku w miejscu grzywki. Następnie włosy z przedniej części znad czoła założyć trzeba za tą wcześniej przypiętą. Ten lok również przypinamy spinką jednocześnie utrwalając każdy moment upięcia Gel-Spray ultra mocnym z serii LOTON Professional® aby uzyskać efekt uniesienia loku skierowanego do tyłu głowy - pozostałe włosy z części bocznej należy ułożyć już nie podpinając w taki sposób aby uzyskać odpowiedni efekt loków opadających lekko na policzek.
  Druga strefa podziału
  Włosy z drugiego boku przedziałka (tam gdzie było mniej włosów) trzeba przeczesać i zebrać grzebieniem loki gładko na bok i podpiąć tak aby osiągnąć efekt tej finezyjnej fryzury.
  Trzecia strefa podziału
  Nakręcone loki rozczesać i uformować palcami aby nadać swobodny skręt loków
 9. Całość fryzury na koniec utrwalamy delikatnie Gel-Spray ultra mocnym.

Z krótszych włosów będzie o wiele łatwiej wykonać fryzurę w stylu retro. Natomiast makijaż w tym samym stylu będzie doskonałym uzupełnieniem!

hitem sezonu letnio-zimowego stały się warkocze i kłosy,
które biły rekordy popularności wśród gwiazd.

Warkocz typu kłos jest zawsze elegancki i niezmiernie efektowny. Wygląda dobrze w stylizacjach codziennych, jak i wieczorowych. Fryzura typu kłos potrafi dodać uroku i młodzieńczości. Poza tym potrafi nadać twarzy łagodnego i naturalnego wyrazu. Kłos wbrew pozorom jest bardzo prosty do wykonania.

 1. Zacznij od umycia włosów i nałożenia na nie odżywki odpowiednio dopasowanej do rodzaju włosów. Jeśli masz włosy suche i osłabione odpowiednią propozycją będzie Argan-Repair odżywka z olejkiem arganowym z serii LOTON Professional®. Jeśli zaś masz włosy łamliwe i zniszczone spryskaj je dwufazowym płynem Keratin-Repair odżywką z kompleksem płynnej keratyny.
 2. Po wysuszeniu włosów rozprowadzamy po nich niewielką ilość kosmetyku, który zwiększy ich objętość. Dobrą propozycją będzie Volume-Spray zwiększający objętość włosów z serii LOTON Professional®.  Na pojedyncze zaś kosmyki, a szczególnie na zniszczone końcówki nakładamy odrobinę Jedwabiu do włosów  z serii LOTON® lub Serum jedwabne z serii PROVIT. Gdy włosy zostaną już odpowiednio odżywione i kiedy dzięki odżywce włosy już się nie plączą można zacząć je pleść.
 3. Najłatwiej jest związać włosy w kucyk. Ale można je również przerzucić na jeden bok.
 4. Całość włosów trzeba podzielić na dwie równe części, podobnie jak dzieli się na trzy przy robieniu zwykłego warkocza
 5. Z dwóch przygotowanych części włosów należy wybrać jedną z nich na przykład po stronie lewej, z której trzeba oddzielić nabierając 1/3 ilości pasma włosów z jego zewnętrznej części i zawinąć do środka dodając do części prawej. Tak wygładzamy nowo powstałe dwie części pasm włosów. Tym razem już z prawej części pasma (gdzie jest ich już więcej) należy oddzielić tak jak poprzednio 1/3 ilości pasma włosów z zewnętrznej jej części i zawinąć do środka dodając tym razem do lewej partii włosów. Dzieki temu ponownie powstają dwie części pasm włosów, które trzeba ponownie wyrównać. Czynności te na przemiennie znowu należy powtórzyć nabierając 1/3 ilości pasma włosów z lewej strony… i tak samo postępujemy jak na początku z każda powstałą częścią pasm włosów... aż do momentu uzyskania pełnego efektu kłosa.

Delikatny makijaż będzie jego doskonałym uzupełnieniem!

Powodzenia!

Krystyna Dobosz
Dział Marketingu

« Wróć do aktualności

O nas
Łączymy nowoczesność z szacunkiem do natury. Projektujemy kosmetyki tak, aby dać szanse przyrodzie na odnawianie jej potencjału.
Private Label
Zapraszamy do skorzystania z naszych usług w ramach produkcji Private Label.
Dystrybucja
mapNasze produkty dostępne są na terenie całego kraju. Zapoznaj się z siecią dystrybucji produktów Loton®.
CKU Certyfikat Rzetelnej Firmy CKU Nasze nagrody Dofinansowanie z Unii Europejskiej
Unia Europejska

Preloaded image Preloaded image Preloaded image Preloaded image Preloaded image Preloaded image Preloaded image Preloaded image Preloaded image