Layout
Facebook
Sezon w pełni - Jak chronić włosy przed słońcem?
28.07.11

Nie trzeba być ekspertem aby wiedzieć, że przed słońcem trzeba chronić skórę. Ale czy każdy zdaje sobie sprawę, że przed słońcem także należy chronić włosy? Czy potrafisz zabezpieczyć je w odpowiedni sposób? Podpowiadamy jak należy to zrobić.

Przed rozpoczęciem sezonu letniego a także w trakcie jego trwania warto stosować kosmetyki o działaniu nawilżającym. Włosy w tym szczególnym okresie roku poddane są destrukcyjnemu działaniu promieni słonecznych a także i wysuszającym kąpielom morskim, co może stanowić 
katastrofę dla włosów. 

Te czynniki podrażniają skórę głowy a wewnątrz włosów przebiegają bardziej intensywne reakcje chemiczne. Woda potrafi spłukać hydrolipidową powłoczkę ochronną, przez co promienie słoneczne działają mocniej, uruchamiając reakcję utleniania. Włosy są bardziej narażone na promieniowanie UV, w wyniku którego powstają wolne rodniki uszkadzające wewnętrzną strukturę włosów, niszcząc wiązania między łańcuchami keratynowymi. Im włosy są jaśniejsze tym mniej odporne na promieniowanie. Dlatego słońce zagraża najmocniej włosom siwym i rozjaśnionym.

Zawsze warto o tym pamiętać i „przygotować włosy na lato”  chroniąc je poprzez regularne nawilżanie i odżywianie. Obowiązkowo więc należy zaopatrzyć się w odpowiednie do tego preparaty a przed każdym wyjściem na plażę warto spryskać włosy ochronnym sprayem, czy serum. Trzeba tylko pamiętać, że produkty działają, dopóki włosy nie zostaną zanurzone w wodzie (aplikację koniecznie ponawiamy po każdej kąpieli). Kapelusz lub chusteczka mogą stanowić dodatkową ochronę, warto je nosić zwłaszcza wtedy, gdy na plaży spędzamy wiele godzin.

Ekstra rada:
Na plaży długie włosy spinaj w kok, dzięki temu tylko część z nich będzie narażona na działanie promieni ultrafioletowych.

Z myślą o sezonie w laboratorium firmy LOTON rekomenduje produkty które odbudowują i nawilżają włosy.

Loton® 3 - włos w płynie

  • odbudowuje i pomaga chronić włosy.
  • uzupełnia ubytki w strukturze włosów,
  • zwiększa ich objętość,
  • zmniejsza podatność na elektryzowanie się włosów,
  • ułatwia rozczesywanie i ułożenie fryzury,
  • poprawia połysk i elastyczność włosów.
  • przeciwdziała ich wysuszeniu oraz utlenianiu spowodowanym działaniem słońca, chlorowanej lub słonej wody.

Keratyna w płynie

Intensywnie działająca odżywka Keratyna w płynie  przeznaczona jest do włosów szczególnie słabych i zniszczonych. Preparat zawiera „uderzeniową” dawkę składników regenerujących, a przede wszystkim keratynę (główny składnik włosów). Sprawdzonym efektem działania jest odbudowa włosów zniszczonych, zwiększenie ich objętości, brak elektryzowania się, łatwość rozczesywania i układania.


Jedwab w płynie

Aktywny naturalny Jedwab w płynie przeznaczony jest do włosów przede wszystkim suchych, matowych i trudnych do ułożenia. Dzięki szczególnie cennym składnikom w tym wyjątkowym aminokwasom (serycyna i fibroina) regeneruje włosy zarówno na powierzchni jak i wewnątrz ich struktury. Włosy są mocniejsze, lepiej wygładzone i łatwiejsze do ułożenia, nie „puszą” się i nie elektryzują.

Serum jedwabne

PROVIT SERUM JEDWABNE do włosów to kombinacja skondensowanych, naturalnych  protein jedwabiu, witaminy B5 oraz polimerów krzemowych. Unikalny dobór składników sprawia, że serum scala rozdwojone końcówki włosów, wygładza je i nadaje niesamowity połysk. Działa również odżywczo na włosy tuż u ich nasady. W efekcie włosy są lśniące, sprężyste i delikatne w dotyku. Dodatkowym atutem serum jest także to, że włosy łatwo się rozczesują i lśnią pełnym blaskiem.

Maska regenerująca z jedwabiem

Proteiny jedwabiu oraz wyselekcjonowane substancje pomocnicze otulają włos ochronną warstwą. Pomagają utrzymać elastyczność i wytrzymałość jednocześnie nadając włosom jedwabistą miękkość i połysk. Użycie maski przywraca suchym i matowym włosom wyjątkowy wygląd, połysk i sprężystość oraz bezproblemowe rozczesywanie.

Regularne stosowanie uchroni włosy przed skutkami działania zabiegów fryzjerskich i wysokiej temperatury, a włosy farbowane przed utratą koloru.

« Wróć do aktualności

O nas
Łączymy nowoczesność z szacunkiem do natury. Projektujemy kosmetyki tak, aby dać szanse przyrodzie na odnawianie jej potencjału.
Private Label
Zapraszamy do skorzystania z naszych usług w ramach produkcji Private Label.
Dystrybucja
mapNasze produkty dostępne są na terenie całego kraju. Zapoznaj się z siecią dystrybucji produktów Loton®.
CKU Certyfikat Rzetelnej Firmy CKU Nasze nagrody Dofinansowanie z Unii Europejskiej
Unia Europejska

Preloaded image Preloaded image Preloaded image Preloaded image Preloaded image Preloaded image Preloaded image Preloaded image Preloaded image