Layout
Facebook
LOTON się zmienia - przesłanie na 2012r
27.02.12

W bieżącym 2012 roku obchodzimy jubileusz. Jesteśmy już 55 lat na rynku! Dawno, dawno temu Zakłady Chemiczne w Słupsku przetwarzały białko. Jeden z niespokojnych umysłów zgłosił patent na użycie hydrolizatu białkowego do pielęgnacji i stylizacji włosów.

To spowodowało przeorientowanie profilu firmy i doprowadziło do tego, że zapisaliśmy się w pamięci większości Polek jako firma kosmetyczna – producent najpierw PŁYNU LOTON® 2 i LAKIERU LOTON® 4 a potem szeregu innych. O pozycję na rynku trzeba jednak mocno walczyć.

Firma LOTON® się zmienia

Marka LOTON® żyje prawie 40 lat! Niewiele jest na rynku polskich znaków towarowych o tak długim stażu. Ta marka zawarta jest w nazwie naszej Firmy i w nazwie naszych najbardziej popularnych produktów LOTON® 2 – płyn do układania włosów i LOTON® 4 – lakier do włosów. To jedyne na rynku kosmetyki do stylizacji włosów bez syntetycznych polimerów! Taka marka to wartość wręcz bezcenna. Warto ją chronić. Nawiasem mówiąc znak towarowy LOTON® jest zastrzeżony w Urzędzie Patentowym RP od samego początku. To lojalne klientki nadają nam taką siłę – je cenimy najbardziej. To one tworzą nam najskuteczniejszą reklamę nazywaną marketingiem szeptanym.

Tak było dotąd.

Teraz dyskontujemy swoje doświadczenia tworząc preparaty do stylizacji i pielęgnacji włosów dla ludzi młodych. To wskutek upodobań tego segmentu zaprojektowano serię PROVIT a w niej takie pozycje jak m.in.:

  • PROVIT Jedwab w płynie – odżywka do włosów z proteinami jedwabiu,
  • PROVIT Kaszmir w płynie – odżywka do włosów z proteinami kaszmiru,
  • PROVIT Rosa we włosach – nawilżacz do włosów,
  • PROVIT BIOLAKIER – lakier do włosów z naturalnymi proteinami jako czynnikiem usztywniającym (zamiast syntetycznych polimerów stosowanych powszechnie w tej funkcji),
  • PROVIT Nabłyszczacz do włosów – delikatnie finalizuje starania o wygląd włosów.

Te produkty trafiły w gust szerokiego spektrum odbiorców. Ocenić to łatwo widząc jaką dużą ilość tych produktów sprzedajemy. Lider tej serii – PROVIT Jedwab w płynie sprzedawany jest w niektórych regionach w ilościach porównywalnych do lidera serii LOTON®. W ramach serii PROVIT uruchomiliśmy również dwa produkty o działaniu szczególnie prozdrowotnym:

  • Kuracja przeciw wypadaniu włosów – zawiera TRICHOGEN® – niezwykły konglomerat substancji oddziałujących na porost włosów i kondycję cebulek włosowych,
  • Kuracja do włosów przetłuszczających się – preparat oparty na naszych własnych wieloletnich doświadczeniach z LOTONEM 5.

Firma LOTON® się zmienia

Szczególnej uwadze Państwa polecać warto:

  • LOTON® 1 – lekka odżywka stylizująca – atrakcyjne połączenie funkcji terapeutycznej i upiększającej,
  • LOTON® 2 – płyn do układania włosów z ceramidami – bardzo dobrze oceniany od prawie 40 lat LOTON® 2 wzbogaciliśmy o dodatkową porcję protein ceramidowych oraz zmieniliśmy aplikator na łatwiejszy w użyciu, bo dźwigniowy (tzw. trigger).
  • LOTON® 3 – włos w płynie – odżywka niezwykle bogata w keratynę i witaminy – produkt obecny na rynku od kilku lat wyposażyliśmy teraz w trigger.

Firma LOTON® się zmienia

W obliczu zbliżającego się lata oferujemy szampony i maski odżywiające włosy w saszetkach w trzech konfiguracjach: z jedwabiem, z ceramidami i z funkcją przeciwłupieżową. Dla tych co wybierają dłuższą kurację odżywczą umieściliśmy dwie maski – z jedwabiem i z ceramidami – w istotnie większym opakowaniu 125 ml

Firma LOTON® się zmienia

W tradycyjnych sklepach nasze produkty były zawsze – począwszy od kiosków RUCH po sklepy spożywczo kosmetyczne. Warto spojrzeć jak bogatą ofertę można spotkać w GALERII PODKOWA słupskiego PSS.

Mamy dobre relacje z siecią hurtowni prywatnych w całym kraju. Kupić można nasze produkty w hipermarketach TESCO, CARREFOUR, MAKRO, supermarketach NETTO, INTERMARCHE, POLOMARKET.

Zmieniające się preferencje klientek spowodowały spory rozwój ilościowy drogerii i wzrost jakości obsługi. Staramy sie dotrzymywać kroku i wprowadziliśmy nasze produkty do większości drogerii – zarówno niewielkich jak też pokrywających całe sieci NATURA (teraz powiększona o pomorską sieć ASTER) i ROSSMANN. To ci liderzy rynku kosmetycznego obsługują największą ilość naszych pań.

Nasze produkty na półkach NATURY i ROSSMANNA zaświadczają, że chcemy być i jesteśmy zawsze pod ręką, zawsze blisko naszych klientek

Firma LOTON® się zmienia

Daleko jeszcze do spełnienia tego co zamierzyliśmy. Mamy jednak za sobą najważniejsze – otworzyliśmy się na rynek i nauczyliśmy się wsłuchiwać w jego oczekiwania i trendy.

Teraz z naszego laboratorium wychodzą preparaty szczególnie „wysmakowane” GEL SPRAY – niezwykle silny lakier do włosów, TERMO SPRAY – służący ochronie przy zabiegach z użyciem wysokiej temperatury, VOLUME SPRAY – pozwalający zwiększać objętość włosów. To są propozycje dla coraz bardziej wymagających pań. Analizy rynku pokazują, że rośnie ilość kobiet, które same podejmują się tworzyć w domu kreacje, jakie dotąd robiono tylko w salonach fryzjerskich. Temu trendowi poświęcamy szczególną uwagę i konsultujemy właśnie w salonach fryzjerskich. Stąd seria nosi nazwę LOTON PROFESSIONAL.

Firma LOTON® się zmienia

Z uwagą obserwujemy rynek, nieustannie szukając w nim inspiracji, ciągle podnosimy swoje umiejętności, by sprostać oczekiwaniom naszych klientów. Odkryjcie Państwo LOTON® na nowo!

Wiesław Daroń – prezes Zarządu


« Wróć do aktualności

O nas
Łączymy nowoczesność z szacunkiem do natury. Projektujemy kosmetyki tak, aby dać szanse przyrodzie na odnawianie jej potencjału.
Private Label
Zapraszamy do skorzystania z naszych usług w ramach produkcji Private Label.
Dystrybucja
mapNasze produkty dostępne są na terenie całego kraju. Zapoznaj się z siecią dystrybucji produktów Loton®.
CKU Certyfikat Rzetelnej Firmy CKU Nasze nagrody Dofinansowanie z Unii Europejskiej
Unia Europejska

Preloaded image Preloaded image Preloaded image Preloaded image Preloaded image Preloaded image Preloaded image Preloaded image Preloaded image