Layout
Facebook
Maski do włosów czyli odnowa ekspresowa
23.06.14

Siła działania to podstawowa różnica między maską, a odżywką. Maski regenerują bardziej intensywnie.

Kiedy szampony i odżywki nie spełniają już swojej roli a włosy są nieatrakcyjne, matowe i bez życia trzeba zastanowić się jaka wybrać dla nich najlepszą i najsilniejsza w działaniu formę kuracji. Nie trzeba od razu korzystać z drogich salonów fryzjerskich tylko można sięgnąć po odpowiednio dobrane /..../ maski do włosów w taki sposób aby były dostosowane do ich potrzeb. Oczywiście o fryzurę najlepiej zadbać zawczasu i przeciwdziałać ich zniszczeniu. Gdy już stwierdzimy, że potrzebny jej ratunek sięgajmy wówczas po odpowiednią odnowę ekspresową czyli maskę i regularnie fundujmy włosom prosty zabieg odnowy. Co by nie mówić szereg zabiegów pielęgnacyjnych i upiększających przy okazji szkodzi zdrowiu. Suszenie, tapirowanie, farbowanie, rozjaśnianie i inne zabiegi, zawiązywanie włosów w tak zwane kucyki, używanie nieodpowiednich kosmetyków do stylizacji czy też zbyt długie przebywanie na słońcu, nieodpowiednia dieta a co dopiero stres ?????

Zdrowe włosy to gwarancja naszego dobrego samopoczucia!

Czy to oznacza, że nie powinniśmy stylizować włosów, nie farbować, nie myć czy nie czesać ich? Raczej nie jest to powodem do tego aby zaprzestać to robić. Przecież drobne uszkodzenia można zawsze naprawić, wypadanie zredukować a naturalny blask włosom przywrócić. Wystarczy temu poświęcić od czasu do czasu trochę uwagi. Pomoże w tym odpowiednio dobrana dieta i pielęgnacja - dobre szampony, odżywki i maski do włosów.

Warto jednak uważać na składniki, które mogą choć nie muszą podrażniać skórę głowy.

Istnieją różne dobrane receptury masek na różne problemy związane z włosami. Firma Loton proponuje trzy rodzaje, wolnych od silikonów masek z kolekcji kosmetyków do pielęgnacji włosów LOTON PROFESSIONAL : Argan-Mask -maska z olejkiem arganowym; Keratin-Mask -maska z kompleksem płynnej keratyny, Volume-Mask -maska zwiększająca objętość włosów. Są to profesjonalne produkty do ochrony bez konieczności wychodzenia z domu.

Produkty te testowane były w salonach fryzjerskich

Gdy zostanie nadwyrężona kondycja włosów, należy skierować wysiłki, by znaleźć odpowiednią maskę do jej regeneracji. Nie należy przesadzać z ilością nakładanej maski, by zbytnio nie obciążyć włosów. Optymalnie powinno się korzystać z niej dwa razy w tygodniu. Kiedy jednak włosy potrzebują szybkiego ratunku, w sytuacji gdy są bardzo zniszczone powinno stosować je po każdym myciu włosów.

Ekspert Radzi

Maski do włosów to kosmetyki o specjalnych właściwościach regeneracyjnych i skoncentrowanych składnikach, które głęboko wnikają w głąb włosów i regenerują je. Wnikając w strukturę włosów działają od środka, by je silnie odżywić i wzmocnić. Takiego wzmocnienia maskami włosy potrzebują przynajmniej raz na dwa tygodnie. Jeśli jednak włosy są dość poważnie zniszczone to można stosować je po każdym myciu włosów aż do momentu odzyskania ich blasku.

Początek sukcesu gwarantuje nam już prawidłowe ustalenie stanu włosów. Stan ten możemy samodzielnie ocenić ale jeśli mamy z tym jakiś problem możemy zawsze zasięgnąć porady specjalisty czyli dobrego fryzjera albo dermatologa. Mając odpowiednią wiedzę i pewność, że włosy nasze są na przykład łamliwe, rozdwajające się, dojrzałe, suche, niesforne, sztywne , zniszczone lub osłabione zabiegami chemicznymi, stosujemy najbardziej odpowiednią wybraną kurację , która przyniesie najwięcej korzyści czyli sięgamy po nasza odnowę ekspresową - maskę na nasze problemy.

Zabiegu nie przeprowadzamy codziennie. Tak jak wcześniej to zostało zaznaczone wystarczy nakładać maskę raz lub dwa razy w tygodniu. Przed jej nałożeniem najpierw musimy umyć włosy a następnie, po nałożeniu maski owinąć je ciepłym ręcznikiem frotte ponieważ maska lepiej działa pod wpływem ciepła. Po upływie co najmniej 2-3 minut (może być nieco dłużej) należy spłukać ciepłą wodą.

Wybór masek na rynku jest różnorodny więc pozwala to na dobranie czegoś w sam raz do potrzeb.

Do wszystkich rodzajów włosów szczególnie suchych i osłabionych najlepiej nadaje się maska z bogactwem antyoksydantów , które zawiera olej pochodzący z Maroka (Argan-Mask). Receptura tej maski została stworzona na bazie olejku arganowego, surowca o nieocenionych właściwościach nawilżających, regenerujących i ochronnych. Dzięki zawartości olejku arganowego, bogatego w antyoksydanty, chroni strukturę włosa przed zanieczyszczeniami z powietrza oraz szkodliwym działaniem promieni UV. Dodatkowo wygładza łuskę, ułatwia rozczesywanie, nadaje połysk, pozostawiając włosy miękkie i delikatne. Zawarte w olejku witaminy E i F sprawiają, że włosy stają się bardziej elastyczne i podatne na układanie.

Do wszystkich rodzajów włosów w tym łamliwych i zniszczonych najlepiej nadaje się maska do ich rekonstrukcji (Keratin-Mask). Taka maska zawiera kompleks płynnej keratyny, składający się z trzech hydrolizatów, które wnikając w głąb włosów odbudowują ubytki w ich strukturze. Dodatkowo zawarta w masce serycyna wytwarza na powierzchni włosów warstwę ochronną. Dzięki temu włosy są odporne na działanie wysokiej temperatury, odzyskują naturalna elastyczność, siłę i witalność.

Do wszystkich rodzajów włosów w tym cienkich i zniszczonych najlepiej nadaje się maska zwiększająca objętość włosów (Volume-Mask). Maska unosi włosy u nasady nadając im efekt długotrwałej objętości bez ich obciążania. Proteiny pszenicy, ekstrakty z siedmiu ziół oraz hydrolizat keratyny działają stymulująco na cebulki włosów wzmacniając je i zapewniając zdrowy wygląd włosom. Dzięki zwiększonej elastyczności włosy stają się podatne na zabiegi kosmetyczne oraz odporne na wilgoć.

Raz na jakiś czas powinniśmy zafundować sobie taką intensywną kurację, taką ekspresową odnowę przywracającą naturalny blask naszym włosom. A zdrowe włosy to gwarancja naszego dobrego samopoczucia!

 

« Wróć do aktualności

O nas
Łączymy nowoczesność z szacunkiem do natury. Projektujemy kosmetyki tak, aby dać szanse przyrodzie na odnawianie jej potencjału.
Private Label
Zapraszamy do skorzystania z naszych usług w ramach produkcji Private Label.
Dystrybucja
mapNasze produkty dostępne są na terenie całego kraju. Zapoznaj się z siecią dystrybucji produktów Loton®.
CKU Certyfikat Rzetelnej Firmy CKU Nasze nagrody Dofinansowanie z Unii Europejskiej
Unia Europejska

Preloaded image Preloaded image Preloaded image Preloaded image Preloaded image Preloaded image Preloaded image Preloaded image Preloaded image