Layout
Facebook
Karolina: MATKO NATURO - pomóż!!!! MATKA: użyj kosmetyków z LOTONU
19.12.11

Natura jednym daje dużo włosów, drugim skąpi a jeszcze innym nie daje nic? Zazwyczaj jeśli już coś mamy to nie potrafimy tego docenić. Ci, którym poskąpiono włosów a nie godzą się z tym, muszą dobrze się napracować aby naturę poprawić.

Szczególnie rano spoglądamy na siebie w dość krytyczny sposób: Mam za dużo puszystych, kręconych włosów – to niedobrze, to jeden wielki kołtun… Co z tymi moimi włosami? Nie błyszczą się, nie układają…  Mam za cienkie i słabe włosy a do tego proste… co mam zrobić aby nabrały blasku i objętości?

Ostatnio spotkałam swoją znajomą z lat dzieciństwa. Niestety nie była w najlepszym nastroju. A do tego jej cienkie, niewyróżniające się włosy. Spojrzała na mnie swoim smutnym wzrokiem i zapytała: Co robisz, że Twoje włosy są takie puszyste? Masz ich tak dużo? Ja zamiast jakiś wymyślnych fryzur, jedyne co mogę zrobić, to mogę je związać lub spiąć.  Niekoniecznie jest to fajne a do tego nieatrakcyjnie wyglądam. Bardzo proszę pomóż mi. Masz takie doświadczenie w tej dziedzinie. Daj mi kilka porad, jak mogę „oszukać matkę naturę” dodać włosom objętości? Nie chcę dłużej wyglądać jak niewydarzona i zmokła kura! Chcę to zmienić. Pomóż mi!!!”

To był jeden krzyk rozpaczy. Przecież nie ona jedna jest w takiej sytuacji. Nie ona jedna ma problem z cienkimi, pozbawionymi objętości włosami. Z takim problemem boryka się wiele kobiet.

W jaki sposób można wiec im pomóc? Co można zaproponować mojej znajomej i innym zdesperowanym osobom?

Czy jest na to sposób aby skorygować matkę naturę, aby nasze włosy były bardziej gęste, aby fryzura nabrała pełniejszej objętości, blasku?

Można! Są sposoby aby nie tylko mojej koleżance pomóc. Można pomóc osobom, które tego pragną. Po pierwsze można zacząć od odpowiedniego podcięcia włosów, która pozwoli optycznie zwiększyć ich ilość. Tak podcięte włosy stają się nieco lżejsze i bardziej podatne na stylizację. Włosy podnoszą się łatwiej do góry, nabierają objętości.  Można podciąć włosy mniej lub bardziej drastycznie- krótko lub bardzo krótko. Dla kobiet lubiących długie lub średnie długości włosów proponuje się delikatne ich podcięcie a dla kobiet które cenią sobie wygodę i pełny luz - ostre ciecie. Odpowiednio zmierzwione palcami zawsze będą sprawiały wrażenie bujnych.

Wiele kobiet jednak lubi klasyczne proste fryzury, które niestety zawsze będą wyglądały płasko i bez wyrazu. Nie chcę i nie namawiam, żeby każda kobieta ścinała swoje włosy tylko dlatego, że ma je właśnie takie bez wyrazu, cienkie… ale jeśli chce nadać im odpowiedni wyraz gęstych włosów pełen objętości to musi nauczyć się odpowiednio je stylizować. Zajmie jej to odpowiednio dużo więcej czasu. W takich sytuacjach niezawodna staje się okrągła szczotka, która odbija włosy od nasady głowy, jednocześnie powodując wzrost objętości. Użycie szczotki nie należy do najłatwiejszych ale wprawa przychodzi z czasem. Może początki nie będą najłatwiejsze ale kiedyś jak będziesz ćwiczyć...???

Należy więc podzielić włosy na kilka części, podpinając je klipsami fryzjerskimi. Następnie nawijając na szczotkę pasma podpięte najniżej trzeba kierować się ku górze. To bardzo ułatwi stylizację. Susząc pamiętać także trzeba o płynności ruchu, tak aby włosy zachowały swoją naturalną elastyczność.

Aby spotęgować efekt -  pielęgnacje powinniśmy wzbogacić o produkt, które został w tym celu stworzony – VS. To Volume Spray LOTON PROFESSIONAL. Jego działanie polega na zmiękczaniu włosów dzięki czemu staną się bardziej puszyste a także na rozdzielaniu ich oraz na „organizowaniu” przestrzeni pomiędzy nimi.

Poleca się stylizacyjne tricki - tu niezawodne są loki i fale. Nic bowiem nie doda włosom tak naturalnej objętości, jak właśnie one. Zakręcone włosy, siłą rzeczy, sprawiają wrażenie obfitszych, gęstszych i zdrowszych. Metod na wykonanie loków jest kilka. Można nakręcić włosy na wałki, papiloty, lokówkę lub powykręcać pasma na żelazko fryzjerskie. Jeśli ktoś zdecyduje się na wałki, to im większe, tym lepsze.

Co do fal, to nie ma prostszej fryzury do wykonania. Po umyciu włosów, lekko trzeba je podsuszyć, trzymając głowę opuszczoną w dół. Powietrze suszarki powinno być skierowane od nasady, aż po same końce. Gdy włosy trochę podeschną, wówczas należy użyć Volume-Spray LOTON PROFESSIONAL. Następnie znowu suszyć i wystylizować włosy, już w normalnej pozycji. Dobrze sprawdzi się także nasadka na suszarkę, zwana dyfuzorem. Potrafi nadać fryzurze dodatkowej przestrzeni w bardzo krótkim czasie.

A jeżeli nie lubisz ani loków ani fal, a nawet częściej prostujesz włosy? Pamiętaj wtedy by je chronić przez wysoka temperaturą. Stosując Termo-Spray LOTON PROFESSIONAL ochronisz włosy a jednocześnie ułatwisz ich stylizację. Włosy będą gładsze i przyjemniejsze dotyku.

Na koniec całość warto utrwalić. Tu najlepiej spisze się najsilniejszy na rynku Gel-Spray LOTON PROFESSIONAL. To przedłuży na bardzo długo wypielęgnowany kształt fryzury.  

Moja koleżanka skorzystała z podpowiedzi. Zrezygnowała z drastycznego ścięcia włosów. Podcięła je tylko nieco. Stosując moje wskazówki i używając odpowiednich do tego produktów stylizując piękne loki.  Teraz jej fryzura nabrała odpowiedniego kształtu i objętości a na ustach…. ciągły uśmiech ? .

Krystyna Dobosz
Dział Marketingu

Volume-Spray zwiększający objętość włosów

nadaje objętość, nie obciąża, nadaje połysk i elastyczność

Volume-Spray zwiększający objętość włosów LOTON PROFESSIONAL polecany jest do wszystkich rodzajów włosów w tym cienkich i zniszczonych.  Spray unosi włosy u nasady nadając im efekt długotrwałej objętości bez ich obciążania. Proteiny pszenicy i keratyna zapewniają połysk, wygładzenie i zdrowy wygląd włosów. Dzięki zwiększonej elastyczności włosy stają się podatne
na zabiegi kosmetyczne oraz odporne na wilgoć.
DŁUGOTRWAŁY EFEKT ZWIĘKSZONEJ OBJĘTOŚCI

Pojemność: 125 ml

Termo-Spray do prostowania włosów

termoochrona do 220°C , ułatwia prostowanie, nadaje gładkość

TERMO-SPRAY do prostowania włosów z serii LOTON PROFESSIONAL przeznaczony jest dla osób prostujących włosy przy użyciu prostownicy lub suszarki. Skutecznie chroni włosy przed destrukcyjnym działaniem wysokiej temperatury.
Formuła stylizującą zapewnia długotrwały efekt prostych włosów a naturalne proteiny jedwabiu nadają połysk i gładkość.
PROFESJONALNA TERMOOCHRONA WŁOSÓW DO 220°C

Pojemność: 125 ml

Gel-Spray ULTRA MOCNY

ultra mocno utrwala, nie skleja

GEL-SPRAY do włosów LOTON® PROFESSIONAL
zapewnia ultra mocne i natychmiastowe utrwalenie każdej fryzury. Daje możliwość modelowania całej fryzury jak i akcentowania pojedynczych kosmyków. Idealny do każdego rodzaju włosów. Szybko wysycha, pozostawia przyjemny zapach i nie skleja włosów. Doskonale utrwala fryzurę nadając włosom elastyczność i odrobinę połysku. Może być stosowany zarówno na suche jak i na wilgotne włosy. Łatwy do wyczesania.
DOSKONAŁE ULTRA UTRWALENIE NOWOCZESNYCH FRYZUR

Pojemność: 200 ml

« Wróć do aktualności

O nas
Łączymy nowoczesność z szacunkiem do natury. Projektujemy kosmetyki tak, aby dać szanse przyrodzie na odnawianie jej potencjału.
Private Label
Zapraszamy do skorzystania z naszych usług w ramach produkcji Private Label.
Dystrybucja
mapNasze produkty dostępne są na terenie całego kraju. Zapoznaj się z siecią dystrybucji produktów Loton®.
CKU Certyfikat Rzetelnej Firmy CKU Nasze nagrody Dofinansowanie z Unii Europejskiej
Unia Europejska

Preloaded image Preloaded image Preloaded image Preloaded image Preloaded image Preloaded image Preloaded image Preloaded image Preloaded image