Olejek arganowy i Keratyna

Olejek arganowy i Keratyna - Profesjonalna stylizacja i ochrona bez wychodzenia z domu!
18.09.12

Hmm... jesień, zima już za pasem..., czas pomyśleć o zmianach. Trzeba przygotować włosy na niesprzyjające warunki i ... na krótkie dni, słotę, chłód, mroźny wiatr...  brrr...
Która z nas się tym nie przejmuje? Chyba żadna, w końcu te niekorzystne zmiany związane ze zmianą pory roku powodują w nas pewne przygnębienie a także nostalgie za tym co było.  Ale też nie znam nikogo, kto chciałby tej atmosferze się poddać bez reszty.
Sprawdźmy wartość  powiedzenia nowa fryzura – nowe życie, nowe tchnienie...
Powiesz pewnie, no tak, ale ile to kosztuje pracy, pieniędzy i ile wyrzeczeń. Otóż nie! Idealnym i bezpiecznym rozwiązaniem może być  odkrycie ostatnich lat - egzotyczny olejek arganowy, który nada włosom odpowiedniego wigoru.
Dla tradycjonalistów polecana jest dogłębnie regenerująca keratyna, przy użyciu której włosy odzyskują swoja elastyczność, siłę i witalność.

Olejek arganowy

Pochodzenie: naturalne – roślinne  

Jeśli marzysz o odrobinie egzotyki z rozpalonej słońcem Afryki zafunduj sobie odrobinę złotej arganowej przyjemności!

Wyłącznie w Afryce, w południowej części Maroka, rośnie drzewo arganowe o niewielkich, zielonych owocach. Z nasion owocu wytłaczany jest niezwykle bogaty i cenny dla przemysłu kosmetycznego olej. To„płynne złoto” jest jednym uznawane za najbogatszych w składniki odżywcze i właściwości pielęgnacyjne olejek na świecie.

Za co  polubimy olejek arganowy?
Przede wszystkim za to, że jest niezwykle cennym źródłem tokoferoli - witaminy E i niewiarygodnych ilości nienasyconych kwasów tłuszczowych  - wit. F, które działają na włosy regenerująco, wzmacniająco i hamują starzenie. Dodatkowo zawarte w olejku około 100 substancji czynnych, w tym karoteny i polifenole wykazują działanie antyoksydacyjne i przeciwrodnikowe. Pielęgnacja obejmuje również skórę głowy. Sterole regenerują ich stan a tirukallol łagodzi objawy alergii,  beta-amyrina działa przeciwzapalne i pielęgnacyjnie  W celu polepszenia kondycji włosów, które zostały uszkodzone podczas lata, można wiec spokojnie zastosować ten niezwykły olejek na skórę głowy i włosy. Pielęgnowanie  nie musi ograniczać się tylko do okresu powakacyjnego. Już po kilku zastosowaniach widoczne jest zadowolenie. Włosy są mocniejsze, grubsze i lśniące. Naskórek  jest wygładzony, zregenerowany i natłuszczony.

Jak z niego korzystać?
Odrobina olejku zastosowana w masce, w serum albo w odżywce w spray’u do włosów zadba o odpowiednie nawilżenie włosów albo ich końcówki. Ale nie tylko... Zestawmy cechy olejku:

Olej arganowy w kosmetyce:

 • to eliksir młodości o silnym działaniu regenerującym
 • wzmacnia włosy i paznokcie
 • chroni skórę przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych, takich jak: słońce, wiatr, zła pogoda, zimno, stres ...
 • pielęgnuje i działa antystarzeniowo
 • głęboko i skutecznie nawilża suchą skórę
 • wygładza zmarszczki
 • zapobiega przesuszeniu i utracie elastyczności skóry
 • działa antyoksydacyjnie i przeciwrodnikowo
 • doskonały na dojrzałą i starzejącą się skórę
 • odbudowuje płaszcz hydrolipidowy skóry
 • zwiększa zawartość składników odżywczych

Keratyna

Pochodzenie: naturalne - owcza wełna

Czy intensywne słońce, kąpiele w słonej wodzie nie uszkodziły struktury Twoich włosów? Masz pewność? Czy keratyna może pomóc?
Tak, ponieważ keratyna regeneruje uszkodzenia i wypełnia ubytki w strukturze włosów a dodatek serycyny wytwarza na powierzchni włosa warstwę ochronną a to pozwoli przywrócić nam dawne piękno i zdrowie włosom!

Dlaczego się tak dzieje?
Bo jest ona głównym budulcem łodygi włosa, odpowiedzialnym za właściwości fizykochemiczne włosów a także ich wygląd, kondycję i jakość. Najważniejsza strukturalna część łodygi włosa, - czyli kora - jest zbudowana ze skręconych włókienek keratyny związanych ze sobą poprzecznymi wiązaniami dwusiarczkowymi. Keratyna wchodzi również w skład zewnętrznej osłony włosa, której stan odpowiedzialny jest za połysk, gładkość i wrażliwość włosów na działanie różnych szkodliwych czynników zewnętrznych.
Obok zdolności wypełniania ubytków w strukturze włosów, hydrolizat keratyny wykazuje również właściwości nawilżające i regulujące wilgotność. Pozwala to utrzymać właściwą zawartość wody wewnątrz włosa oraz właściwy poziom nawilżenia skóry głowy. Chroni włosy i skórę przed ich nadmiernym wysychaniem i zapewnia włosom odpowiednią sprężystość, elastyczność i miękkość.

Kiedy stosujemy keratynę?
Zawsze wtedy, gdy nasze włosy są suche i zniszczone.

Jak z niej korzystać?
Nieco keratyny zastosowanej w masce do spłukiwania albo w jedno czy dwufazowej odżywce w spay’u do włosów czy też w szamponie świetnie zadba o kondycję włosów, ich elastyczność, siłę i witalność.
Ale też nie tylko o to... Zestawmy cechy keratyny:

Aktywna keratyna w kosmetykach to:

 • zwiększenie grubości i objętości włosów;
 • wzrost elastyczności, nawilżenia i połysku włosów;
 • zmniejszenie tendencji do rozszczepiania końcówek
 • lepsza rozczesywalność fryzury
 • wzrost wytrzymałości mechanicznej i sztywności
 • zwiększenie podatności na skręcanie i układanie włosów;
 • zapewnienie włosom odpowiedniej sprężystości, elastyczności i miękkości

Loton – Firma Kosmetyczna od zawsze starała się zaspokajać potrzeby osób postrzegających nowoczesność w zgodzie z naturą, którzy preferują rozwiązania umożliwiające przyrodzie wykorzystanie szansy na samoistne odnawianie swojego potencjału, na wyszukiwanie w przyrodzie tego co najlepsze i najcenniejsze...

W przeszłości, teraz i w przyszłości  zawsze starliśmy się, staramy i będziemy się starać aby odnaleźć sposób na to by dobroczynne cechy naturalnych surowców były zawsze tam gdzie tylko tego potrzebujemy. Aby były w Państwa zasięgu. Obecnie rozwijamy najnowszą serię kosmetyków LOTON PROFESSIONAL.  Tym chcemy trafić do bardziej wysublimowanych gustów osób, które mają większe potrzeby i szukają rozwiązań nieszablonowych. Nadaliśmy produktom różne postacie: odżywek, masek, szamponów, czy spray’ów,  które maja taka formulację by użyte składniki dawały największą skuteczność a przez to połysk, gładkość i miękkość, odbudowę,  ...   Czerpmy z tego co można znaleźć w naturze – jesteśmy jej częścią.

Teraz czas na OLEJEK ARGANOWY i KERATYNĘ!

Krystyna Dobosz – spec ds. marketingu

« Wróć do aktualności