PROVIT na kryzys

PROVIT na kryzys
23.11.10

 

23 listopada FIRMA KOSMETYCZNA LOTON® Spółdzielnia Pracy ze Słupska została wyróżniona przez Związek Lustracyjny Spółdzielni Pracy w Warszawie laurem za skuteczne pokonanie kryzysu w 2009r.

Prześledźmy pokrótce jak do tego doszło.
Już od roku 2006 dochodziły ze Stanów Zjednoczonych niepokojące zwiastuny kryzysu. Jak wszyscy przedsiębiorcy tak i my śledziliśmy trendy w gospodarce by się do nich umiejętnie odnosić w naszych planach. Wiedzieliśmy, że tylko kwestią czasu jest a kłopoty dotrą i do nas.

W 2008 roku podjęliśmy intensywniej niż przedtem działania by poszerzyć krąg naszych odbiorców. Udało się wokół idei jaką chcieliśmy zrealizować skupić szereg ludzi, którzy wykrzesali z siebie sporo kreatywności. Wszyscy zaakceptowali fakt, że łatwo to już nigdy nie będzie. Walka o przetrwanie i rozwój dotyczy wszystkich i wiąże się z wieloma codziennymi utrudnieniami, które trzeba pokonywać a najlepiej przewidywać i im zapobiegać. Taka postawa pracowników to zasadnicze źródło sukcesu.
NA CZYM POLEGAŁA IDEA?
Na pozyskaniu innego niż dotąd segmentu rynku. To specjalnie dla młodej populacji zaprojektowaliśmy serię LOTON® PROVIT.

Lokomotywą ciągnącą nową serię został PROVIT JEDWAB W PŁYNIE – odżywka do włosów bazująca na proteinach jedwabiu. Pierwsze sztuki sprzedaliśmy w listopadzie 2008r. W kolejnych miesiącach seria wydłużała się i tak do końca 2009 roku było już 17 nowych produktów.
W efekcie rok 2009 zamknęliśmy wzrostem sprzedaży o ponad 26%.


Gdyby chcieć skondensować to co powyżej to można by powiedzieć,
że udało się zaatakować rynek z odpowiednim wyprzedzeniem, że nie dopuściliśmy do sytuacji, gdy trzeba by się bronić przed kłopotami.
Kiedy w 2008 roku zrodził się pomysł na LOTON PROVIT – nikt nie miał pewności, że skończy się tak, jak to dzisiaj widzimy. Teraz poszerzamy naszą obecność „w segmencie ludzi młodych”. To stwarza nowe możliwości rozwojowe ale też rodzi sporo nowych problemów, którym trzeba sprostać. Oby jednak zawsze problemy dotyczyły właśnie rozwoju a nie utraty rynku.

 

 

 

 

« Wróć do aktualności