Spotkałem szczęśliwych Polaków

Spotkałem szczęśliwych Polaków
31.07.13

Małżonkowie są od wielu lat na emeryturze. On – konstruktor kotłów okrętowych, potem urzędnik państwowy, Ona – geograf, korektorka, redaktorka w wydawnictwie. Mają wiele przymiotów osobistych, a nie mają samochodu i paru innych symboli dostatku. Nikt by się nie zdziwił, gdyby utyskiwali na niedogodności życia, przeklętą komunę, złodziejską prywatyzację. Optymizm, otwartość i wiara Pani Krystyny w Opatrzność Bożą i porządek świata są przeogromne. Wielu by powiedziało, że to aż nierealne. Nas to zaskoczyło, ale przecież uczestniczyliśmy w spotkaniu i wiemy, że tak właśnie jest .

Jest wielką przyjemnością spotkać ludzi, którzy bardziej stawiają na „być” niż „mieć” i gdy robią to tak po prostu.

Jak trafiliśmy na siebie? Pani Krystyna zadzwoniła do naszej firmy, bo popsuła się jej gumowa pompka, którą od lat używała do „pryskania” naszego lakieru na włosy – pytała o radę. Wywiązała się bardzo sympatyczna rozmowa o pielęgnacji włosów i nie tylko….. Na marginesie usłyszeliśmy, że zdrowie swoich włosów, ich bujność i naturalny kolor pani Krystyna wiąże z używaniem od ponad 50 lat naszych lakierów i płynów do stylizacji. Ujęło nas to, bo bardzo cenimy lojalność naszych klientów. Wymieniliśmy uwagi o produktach i zadeklarowaliśmy, że wyślemy Pani kilka naszych kosmetyków.

Planując w Warszawie wizytę biznesową postanowiliśmy znaleźć okoliczności do spotkania i szerszej rozmowy o motywacjach i skutkach długoletniego używania Lotonu® tym bardziej, że Pani Krystyna serdecznie nas zapraszała. Doszło do spotkania, które okazało się tak niezwykłe.

Pani Krystyna ma szereg pasji. W mieszkaniu ma pełno książek i ciągle je dokupuje. Ma przeogromną ilość zdjęć - robi je z dużą starannością. Mając współczesne aparaty cyfrowe – fotografuje nasze spotkanie najpierw aparatem analogowym. To współczesny aparat!!! Pani Krystyna (a pewnie i wielu innych pasjonatów) czułoby się urażonych gdyby „analogi” traktować jako coś niedzisiejszego!!!

We wszystkim co robi widać i czuć ogromną otwartość na ludzi – w tym na obcych, jakimi byliśmy my. Prof. Czapiński w swojej Diagnozie Społecznej 2013 zauważa niskie kompetencje społeczne Polaków. Państwo Krystyna i Eugeniusz mocno „zakłócają” taką statystykę - od średniej mocno odstają w pozytywnym kierunku. W Diagnozie widać też sporą część ludzi zadowolonych – tu Pani Krystyna należy do większości.

Spędziliśmy z Państwem Madziarami uroczy wieczór i czujemy się mocno „odświeżeni”. Nabraliśmy przekonania, że świat jest porządniejszy niż ten oglądany w mediach. Dziękujemy.

Niech zamieszczony tu wybór zdjęć Pani Krystyny będzie maleńkim jej uhonorowaniem - formą podziękowania za niewiarygodną lojalność naszym produktom.

...

Ta historia spotkania ludzi szczęśliwych, a przy tym jak najbardziej prawdziwych, tłumaczy mnie, gdy parafrazuję tytuł, jaki Arkady Fiedler wiele lat temu nadał swojej opowieści o krainie całkiem odległej i ludziach zupełnie innych.

Wiesław Daroń
prezes Zarządu Firmy Kosmetycznej LOTON Słupsk

Loton z wizytą u pani Krystyny Madziar na Bemowie

Galeryjka pani Krystyny Madziar

« Wróć do aktualności